polski english german
Aktualności

Od piątku 28 czerwca br. w sprzedaży zapowiadane dwie nowe publikacje:"Lokomotywy spalinowe serii SP45, SU46 i SP47" (cena 120 zł)  i "Tramwaje w Szczecinie 1878-1945" (cena 110 zł). Z uwagi na przerwę urlopową w drukarni ukazanie się "Atlasu kolei wąskotorowych" przesunie się na wrzesień br.

 

 

Bestseller
Ostatnio dodane
Polecane
Ciasteczka

Witryna naszego wydawnictwa do poprawnej pracy korzysta z małych plików zwanymi ciasteczkami. Można zablokować ich otrzymywanie w ustawieniach Twojej przeglądarki, jednak bez nich poprawna praca strony nie będzie możliwa.

Sonda
Monografiami jakich serii taboru PKP jest Pan/Pani najbardziej zainteresowana ?
Szukaj

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać regularnie informacje o nowych publikacjach polskich i zagranicznych z branży komunikacji szynowej zapisz się do NEWSLETTERA

Koleje wąskotorowe na Pałukach

Publikacje polskie » Koleje wąskotorowe

Opis
Autor Jerzy Pawłowski
Wydawca Kolpress
Wydanie 1 / 2010
ISBN 978-83-920784-4-9
Format B5
Stron 152
Oprawa twarda
Cena:55.00
w sprzedaży
masz pytania?

Książka przedstawia historię powstania i funkcjonowania kolei wąskotorowych na terenie Pałuk, która trwa już ponad 115 lat. W trakcie lektury czytelnik może zapoznać się z powstaniem i funkcjonowaniem poszczególnych odcinków Żnińskiej Kolei Powiatowej, taborem eksploatowanym od 1894 r. po dzień dzisiejszy. Turyści podróżujący Szlakiem Piastowskim znajdą szczegółowy opis trasy pociągu turystycznego na trasie Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa. Jeden z rozdziałów poświęcono funkcjonującej prawie 80 lat kolei wąskotorowej cukrowni w Żninie. Tekst jest bogato ilustrowany zdjęciami, szkicami i schematami stacji, ładowni i przystanków. Odbiorcami książki są przede wszystkim miłośnicy kolei, a kolei wąskotorowych w szczególności. Coś dla siebie znajdą w niej również miłośnicy Pałuk, a także turyści odwiedzający ten region.

Spis treści

    Wstęp /5
  1. Żnińska Kolej Powiatowa w służbie powiatu /7
  2. Linie Żnińskiej Kolei Powiatowej /39
  3. Na torach ŻKP /71
  4. Cukrownia miała własną kolej /99
  5. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji /103
  6. Pałucka wąskotorówka w filatelistyce /131
  7. Wąskim torem ze Żnina do Gąsawy /135

 

 

Polecamy także inne tytuły: